Пн - Пт: 08:00 - 21:00
Суб: 09:00 - 20:00
Нд: вихiдний

Що взяти в літак: вимоги та загальні правила провезення ручної поклажі

Під ручною поклажею мається на увазі невеликий обсяг багажу і особистих речей, який дозволено проносити в салон авіасудна. Багато, хто має коротку подорож, обходяться тільки нею, тому що не везуть з собою великі валізи, уникаючи клопоту з їх реєстрацією, здачею і отриманням. Однак до ручної поклажі висуваються жорсткі вимоги відповідності. Є спеціальні міжнародні нормативи, за якими регулюються допустимі параметри. Варто вивчити їх, якщо має бути політ. Якщо ручна поклажа не відповідатиме правилам, то буде потрібно здати її в багаж.


Важливо: допустима вага і розмір встановлює авіакомпанія. Ці норми дозволяють регулювати обсяг багажу, який пасажир бере з собою. Правила обумовлені обмеженим простором салону авіалайнера і суворими нормами безпеки по відношенню до речей, дозволеним на борту.

Параметри ручної поклажі

Певний розмір і вага є основними серед вимог. У різних авіаперевізників вони можуть відрізнятися, але незначно.

Зазвичай потрібно, щоб розмір відповідав наступним параметрам (Д х Ш х В, см): 55 х 40 х 20. Сума всіх трьох чисел повинна становити 115. Саме такі сумки влазять в багажний відсік салону і пасажирів літака або під спередустоячим кріслом.

Важливо: іноді лоукостер вводять обмеження по відношенню до розміру. Потрібно уточнювати параметри безпосередньо на сайті компанії.

Стандартна допустима маса ручної поклажі становить близько 5-10 кг. Іноді звичайні компанії дозволяють взяти більше багажу, а лоукостер, як правило, вводять обмеження.

Цікаво: у British Airways допустима вага ручної поклажі становить 23 кг.

В аеропорту зазвичай перевіряють сумки, які пасажири беруть з собою в салон. Особливо якщо це об'ємний баул. Його вимірюють, зважують, контролюючи відповідність висунутим нормам. Розміри звіряють, пропускаючи сумку через спеціальну рамку. Пройде - дозволяють взяти з собою, а якщо ні, доведеться здати в багаж. Коли сумка підходить за габаритами, але зафіксовано перевагу, потрібно доплатити за «нестандарт».


Готуємо ручну поклажу вдома

Цей захід допоможе уникнути переваги, перевищення габаритів і, як наслідок, неприємних сюрпризів в аеропорту. Підготуватися допоможуть наступні рекомендації:

  1. Перевірити вимоги на сайті авіакомпанії.
  2. Заздалегідь придбати спеціальну валізу або рюкзак, параметри якого відповідають нормам більшості авіаперевізників. Річ має бути зроблена з полегшених матеріалів. Великий вибір міні-саквояжів для ручної поклажі доступний на сайті магазину Dorami.
  3. Обов'язково заміряти і зважити сумку будинку. Якщо є відхилення, то можна щось викласти або схитрувати. Наприклад, надіти в політ найважчі речі (взуття, светр), важкі невеликі предмети можна розкласти по кишенях (повербанк, портативна колонка). Все, що можна взяти в салон без зважування, варто вийняти з сумки і пронести в руках (ноутбук, парасольку, книги).

Ще потрібно заздалегідь ознайомитися з правилами авіакомпанії щодо тих речей, які дозволено брати з собою. Деякі з перевізників допускають наявність жіночої сумочки, робочого портфеля, дитячої або інвалідного візка (якщо вони складні) та ін.

Як провезти рідини

У ручній поклажі дозволено перевозити продукти, напої та засоби гігієни: шампунь, аерозоль, гель. Однак попередньо їх потрібно розлити в мініатюрні ємності (не більше 100 мл) і покласти все в прозорий zip-пакет (він повинен застібатися разом з вмістом). На 1 пасажира дозволяється мати 1 таку упаковку з бульбашками. При перевірці в аеропорту пакет потрібно витягти з сумки і окремо покласти на сканер.

Важливо: за правилами аеропортів, такі продукти, як джем, сири м'яких сортів, масло, паштети, йогурти теж вважаються гелями. Аналогічні критерії діють і щодо сонцезахисних засобів. Такі продукти потрібно розкласти по бульбашках 100 мл або здати в багаж.

Однак для деяких видів рідин обмеження не висуваються:

  • алкоголь і парфум, куплені в duty-free. Однак брати їх з собою на борт можна тільки в фірмовому нерозкритому пакеті. Обов'язково потрібно ще прикріпити чек;
  • дитяче харчування. Можна взяти в кількості, який буде потрібно на час перельоту. Зазвичай дозвіл діє для діток у віці приблизно до 2 років;
  • життєво важливі ліки. Але краще заздалегідь запастися документом від лікаря, щоб підтвердити необхідність їх наявності.

Порада: якщо летите взимку на спекотні курорти, верхній одяг можна не брати, уникнувши переваги. В сучасних аеропортах є камери схову, однак доведеться платити за послугу. Зате зручно, можна не забивати валізу непотрібними теплими речами. Прилетівши назад, ви відразу надягнете куртку і поїдете додому.

Як провозити товари з duty-free

Зазвичай в таких місцях багато скуповують парфуми, алкоголь, шоколад. Однак є деякі тонкощі, що стосуються можливості провезення цих товарів в ручній поклажі. Вивчимо основні:

  1. По відношенню до спиртних напоїв і парфумерної продукції не діють обмеження провезення в дрібній тарі по 100 мл. Але важливо, щоб товари були запечатані. Розкривати не можна, поки не дійдете до пункту призначення і не вийдете за межі аеропорту.
  2. Не можна пити на борту алкоголь з дьюті-фрі. У деяких авіакомпаній в меню є вино, можна замовити келих. Однак багато перевізників виключили спиртне, тому краще потерпіти.
  3. Не варто купувати спиртне і тютюнові вироби в більшій кількості, ніж дозволено ввозити без мита. Потрібно ознайомитися з митними правилами ще до польоту.
  4. Деякі авіаперевізники дозволяють брати не більше 1 пакету з товарами з дьюті-фрі в салон. Інші практикують правило, згідно з яким покупки повинні вкластися у вагу, допустиму для ручної поклажі, відповідати певним розмірами.

Якщо має бути рейс з подальшою пересадкою, то закуповуватися в duty-free варто вже в кінцевому аеропорту. Справа в тому, що ручна поклажа вже зареєстрована, змінити її параметри проблематично. Якщо ж не втрималися від шопінгу, то можливі наступні варіанти: здати все куплене в багаж перед повторною посадкою або оформити 2 перельоту по 1 посадковому квитку (якщо такий результат дозволений правилами перевізника).


Основні заборони для вмісту ручної поклажі

Як уже зазначалося, ознайомитися з обмеженнями можна на сайті компанії-авіаперевізника. Однак є кілька речей, які заборонені всюди: манікюрні приладдя, ножі, штопори, спортивні палиці (для трекінгу, лиж), пальне для запальничок, піротехніка.

Їжа в салон

У літак дозволяється брати перекус: яблука, снеки, сухофрукти, здобні булочки.

Варто знати, що зазвичай авіакомпанії годують пасажирів. Меню і кількість прийомів їжі залежать від дальності польоту і умов перевізника. Мінімум запропонують скрізь (наприклад, сік з печивом), але в довгому польоті можна розраховувати на повноцінний обід. Відмовлятися не варто, їжа включена у вартість посадкового квитка.

У лоукостерів інші правила. Зазвичай у вартість квитка входить лише політ. Їжу можна заздалегідь замовити на сайті (вийде вдвічі дешевше) або безпосередньо під час польоту. Якщо немає бажання додатково витрачатися, то дозволено взяти перекус. Головне, щоб продукти не сильно кришилися і не бруднилися. На рідку їжу або пюре поширюються обмеження: можна брати в політ, але в міні-контейнерах до 100 мл.

Важливо: в деяких компаніях діє заборона на свою їжу. Тобто, продукти або напої можна взяти з собою в поклажу, але заборонено вживати. Якщо порушити припис, бортпровідник має право зробити зауваження або вилучити їжу.

Питну воду в літаках наливають безкоштовно майже завжди

Підводячи підсумок, відзначимо: напередодні польоту слід заздалегідь дізнатися правила авіакомпанії щодо ручної поклажі. Основну увага варто звернути на її габарити і заздалегідь придбати міні-чемодан, розмір якого відповідає вимогам. Знайти такий легко в інтернет-магазині Dorami. На сайті представлений широкий вибір валіз XS для дорослих і дітей. Підібрати можна саквояж з тканини або спеціального полегшеного пластику, щоб уникнути проблем з перевагою. Всі валізи виконані в ергономічному дизайні, оснащені ручкою і коліщатками для зручності перевезення. Замовити їх можна з доставкою по Україні. Умови оплати та деталі послуги вказані в спеціальному розділі на сайті.





Анна 09.09.2021

Добрый вечер)))
Могу я взять в ручную кладь 2 баночки кремов для лица?
Благодарю.


Viber
Telegram
Whatsapp
Позвонить
info@dorami.com.ua